Darmowa dostawa od 199,00 zł

O nas

Złoty Pies to browar i marka piw kraftowych, które tworzymy z pasją od 2015 r. w samym sercu Wrocławia i wyjątkowym miejscu – kamienicy „Pod Złotym Psem”. Wszystkie piwa warzone są metodą rzemieślniczą, a wśród nich są dobrze znane klasyki dostępne przez cały rok i piwa sezonowe.

Historia naszego browaru

Historia naszego browaru od początku związana jest z kamienicą Złoty Pies, która znajduje się w sercu wrocławskiego Rynku. Nie będzie przesady w tym, jeśli powiemy, że marzenia stają się dla nas wyzwaniem i lubimy pisać własną histo-rię, a nawet tworzyć tradycję od podstaw. Tak jak dołożyliśmy starań, żeby odbudować zniszczoną po wojnie kamienicę Złoty Pies, w której w 2015 roku założyliśmy browar. Nad nazwą browaru nie musieliśmy się długo zastanawiać, to było oczywiste, że musi nazywać się „Złoty Pies”. Nazwa wdzięczna, łatwa do zapamiętania i budzące pozytywne skojarzenia – z kolorem piwa, złocistym trunkiem, najlepszym towarzystwem (no bo nie ma lepszego kompana niż piwo i pies ;-). Nazwa przyjęła się szybko, a konsumenci docenili i polubili nasze piwa za jakość, smak i moc, jaką ich obdarzają. My nabraliśmy doświadczenia i odwagi, a ponieważ apetyt rośnie w miarę warzenia, wypłynęliśmy z naszymi piwami w szeroki świat. Złoty Pies niektórym znany już jako „Golden Dog” jest do-stępny dla wszystkich w sprzedaży on-line.

Złoty Pies – dobre piwo rzemieślnicze

Wszystkie piwa Złotego Psa są warzone metodą rzemieślniczą – własnoręcznie, pod okiem naszych piwowarów, bez użycia technologii przyspieszającej produkcję. Każda warka to autorska receptura i dopracowany proces warzenia – tak, żeby powstało piwo o określonych cechach i smaku. Od początku istnienia browaru krafty Złotego Psa otrzymują nazwy od rasy psa, który swoim temperamentem określa charakter piwa. W rodzinie piw Złoty Pies są dobrze znane klasyki dostępne przez cały rok i piwa sezonowe. Łącznie stworzyliśmy ponad 20 różnych typów piwa. Nasze najbardziej utytułowane i znane krafty to: Bokser Lager, Golden Weizen i Pit-bull IPA.

Mus.Tank – piwo kraftowe z pazurem smaku

Za jakością naszego piwa stoją: pasja, wiedza, wiele lat doświadczenia i kreatywność naszych piwowarów. Bazując na tradycji, ciągle eksperymentujemy ze stylami piwnymi i udowadniamy, że w branży piwowarstwa wciąż można za-skakiwać. Dlatego właśnie stworzyliśmy nową i nowocze-sną markę piw rzemieślniczych: MUS.TANK. Nazwa nie przypadkiem kojarzy się z mustangiem i wolnością, a jednocześnie z tankiem do warzenia piwa. Dla nas warzenie piwa jest jak przygoda – poszukiwanie i odkrywanie, dlatego w piwach marki MUS.TANK odważniej sięgamy po nowe składniki i eksperymentujemy z nutami smakowymi. Krafty z nowej linii MUS.TANK to piwo charakterne, z pazurem smaku, nutą dzikości w środku. Pierwsza seria MUS.TANKA została opatrzona etykietami z podobiznami dzikich zwierząt. Każde z tych piw ma własną osobowość i ma trafiać do różnych osobowości, stąd nazwy kraftów: Król życia, Wieczny wędrowiec, Samotny wilk, Nocny łowca, Leśny mocarz. Niezależnie od tego na jakim etapie życia jesteś – czy jesteś już królem swego losu czy jeszcze szukasz życiowej drogi, warto sięgnąć po nasze piwo, bo rozbudza pragnienia, inspirują do zmian i przenoszą w świat nowych doznań. Sięgajcie po nie śmiało i zostańcie w nami w tej piwnej przygodzie.

Proces produkcji piwa
Widok na warzelnię w browarze Złoty Pies przy barze z nalewakami

Tworzymy nową piwowarską tradycję

Od 2015 roku tworzymy własną historię piwowarstwa. Dlaczego browar i piwo? Bo kochamy piwo tak samo jak Wy. A jak wiadomo – kiedy działasz i tworzysz z pasją, powstają najlepsze rzeczy, a u nas: najlepsze piwa. Cenimy tradycję, a w naszym browarze stworzyliśmy idealne warunki do warzenia piw rzemieślniczych. W widocznym miejscu stoją ogromne kadzie – dowód na to, że nasze krafty powstaje na miejscu pod okiem zdolnych piwowarów. Od początku stawiamy na utalentowanych ludzi, którzy są świetnymi rzemieślnikami, ale mają jeszcze „fantazję piwną” – potrafią wyznaczać nowe trendy i wzbogacać sprawdzone receptury, dzięki czemu nasze piwa mają głęboki smak z wyjątkowymi aromatycznymi nutami.

Do kadzi wkładamy to, co dla jakości najważniejsze: intensywne chmiele, najlepsze słody, drożdże i starannie dobrane aromaty. Tylko naturalne składniki. Pozwalamy naszemu piwu leżakować dokładnie tyle czasu, ile potrzebuje, żeby dojrzało, nabrało aromatu i mocy. Czekamy cierpliwie, chociaż z rosnącą ekscytacją, kiedy tworzymy piwa nowe i sezonowe.

„Złoty Pies” to marka z tradycją, którą zbudowaliśmy od podstaw. Teraz tworzymy nową tradycję: „Mus.tank”. Warzymy krafty dla fanów piwa, prawdziwych piwoszy i koneserów, którzy szukają w tym złocistym napoju nie tylko mocy, ale także nowych doznać i gwarancji jakości. Dla ludzi, którzy tak jak my, nie wyobrażają sobie życia bez piwa i miłej lekkości, jaką nam daje ten złocisty trunek.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 2 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-23
Szybka i miła obsługa.
2023-12-11
Szybka i sprawna obsługa zamówienia
pixel